Nagehan Mira - Bir doğum hikayesi

yaşam tarzı ,

EN TATLI TELAŞ

Hepimizin hayatlarında birçok farklı ve birbirinden güzel tatlı heyecanları, telaşları, mutluluk gözyaşları, tebessümleri, unutamadığı ilkokul ya da iş günleri veya doğum günleri vardır. Nitekim bence en tatlı telaş doğum günlerinde yaşanan tatlı heyecandır. Kişinin yaşamının başlangıcı ve devamını niteleyen her yılın en özel günü olan doğum günleridir. Ben de sizlere bu videomda Nagehan Mira’nın doğum gününü hayata attığı ilk adımını ve bekleyiş öyküsünde yaşanan tatlı telaşı hissetmeniz için sizlerle de paylaşmak istedim.

Her birey farklı ve özeldir. Herkes kendisine ait olan izleri taşır. Bizlere bu izleri anne ve babalarımız aktarır. Kişi kendi doğumunu hatırlayamıyor olabilir fakat bu güzel anları hayatları boyunca unutamayacak olan anne ve babalarımız asla unutamamaktadır. Bu çok özel günde daha önce hissetmedikleri kadar heyecan, adrenalin, endişe, stres, mutluluk ve tarif edilemeyecek daha nice duygu yaşamaktadırlar. Aslında tüm bunların hepsi bir bekleyiş öyküsüdür. Anne rahminden itibaren başlayan yolcuğumuzda bizleri hiç yalnız bırakmayan ebeveynlerimiz hayata attığımız ilk adımlarımızda da bizlere en büyük desteği veren kişilerdir. Bekleyiş öykümüzün doğum anı tüm hissedilen tatlı telaş içersinde en güzel olanıdır. Çünkü artık bir bütünün parçası bir ailenin neşe kaynağı, umutları, yepyeni anıları, sevinçleri ve hayatlarının yeniden ve en güzel başlangıç noktası olmaktayız.

Doğum günleri insanların şüphesiz en değer verdiği günlerden birisidir. Bu çok özel ve anlamlı günde yeni başlangıçlara adım atılır ve artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak demektir. Tüm bu süreçler zaman zaman ebeveynlerimizi endişeye sürükleyebilmektedir. Lakin bu endişenin kaynağı bizlere daha iyi bir yaşam sunabilmek içindir. Bir bütünün parçası olarak katıldığımız ailemizde anne ve babalarımız bizler için birçok fedakarlıkta bulunarak bize güzel bir gelecek sunarlar. Ve de her yeni yaş günümüzde o asla unutamayacakları doğum günümüzü yine ve yeniden o tüm güzel tatlı heyecanlarla beraber yaşarlar. Unutmayın ki her insanın en özel günü doğum günüdür, hayata başlama öyküsüdür.

Kanalım:Tufan KOÇ